Orvosaink az aneszteziológia keretében 8 asszisztens segítségével végzik a műtétes társszakmák műtéteihez elengedhetetlen altatás és érzéstelenítés folyamatát. Évente 4600 aneszteziológiai tevékenységet végzünk, melyet minden esetben előzetes aneszteziológiai orvosi vizsgálat előz meg, valamint segítjük a betegek műtét utáni fájdalomcsillapítását.
A "fájdalommentes" vagy másként nevezve epiduralis szülésvezetés szintén a feladataink közé tartozik.
Az altatás nem egy természetes alvást jelent, a beteg szervezetébe juttatott mesterséges intravénás altatószerek vagy altató gázok segítségével mesterséges alvást tartunk fenn, kiegészítve azt fájdalomcsillapítók és a műtétekhez szükséges izomlazítók igény szerinti adagolásával.
Az altatás alatt a beteg életfontos funkcióit az aneszteziológus ellenőrzi, szükség szerint azokat gyógyszeresen befolyásolja, javítja vagy pótolja.
A mély, intubációs altatások során a beteg lélegeztetését altatógéppel végzi. Az érzéstelenítések nagy része gerincközeli, illetve vezetéses érzéstelenítést jelent, melynek során a beteg éber állapotban, de teljesen fájdalommentesen esik át a műtéten. Minden beteg a műtét előtt a tevékenységünkről írásos tájékoztatást kap.
Az osztály másik szerves egysége a Központi Intenzív Osztály.
Az osztályon 8 betegágyon 3 orvos, 13 ápoló, 2 adminisztrátor és 2 takarító végzi a betegek ellátását, szoros team munkában.
Minden súlyos, életveszélyes állapotba kerülő beteg vagy nagy műtéti megterhelést jelentő műtéten átesett beteg kezelése tartozik a feladataink közé.
Az intenzív therápia célja a beteg vitalis paramétereinek stabilizálása, életfontos szervek elégtelensége esetén azok gépekkel, műszerekkel történő pótlása és gyógyszeres kezelése. Ezek közé tartozik a mesterséges lélegeztetés, a vesepótló kezelés, a keringéstámogatás, a mesterséges táplálás, valamint többnyire ezek kombinálása. Osztályunkon évente mintegy 400 beteget látunk el. A betegek nagy része súlyos fertőzések, szív- és keringési elégtelenség, különböző okból kialakult légzési elégtelenség, súlyos anyagcsere krízisek, balesetek, életveszélyes mérgezések, agy- koponyasérülések, központi idegrendszeri gyulladásos betegségek, stroke miatt kerül osztályunkra. A súlyos állapotban lévő vagy a műtét során abba kerülő sebészeti, baleseti, nőgyógyászati, gégészeti műtéteken átesett betegek állapotát is gyakran már a műtét előtt, vagy még gyakrabban a műtét után is osztályunkon stabilizáljuk.
Célunk minden esetben a beteg fájdalmainak csökkentése, az intenzív therápiát követően a további minőségi életvitel folytatása, nem pedig fájdalmainak, szenvedéseinek meghosszabbítása.
Az osztályon dolgozó orvosok