2022. november 1-jétől a Siófoki Kórház Újszülött Osztálya Szülői kérésre közreműködik az SMA (Spinalis izomatrophia) szűrésben.

A szűrésben való részvétel önkéntes, az újszülött anyagcsere szűréssel egybekötve történik.

Amennyiben igénylik az újszülött gyermekük szűrővizsgálatban való részvételét, az alábbiakban melléklet szülői beleegyező nyilatkozatok kitöltve, és aláírva hozzák magukkal a kórházba és adják át az újszülöttes nővérnek.

1. Szülői beleegyező nyilatkozat spinális izomatrophia (SMA) újszülöttkori szűrővizsgálatba egy szülő személyes jelenléte esetén

2. Szülői beleegyező nyilatkozat spinális izomatrophia (SMA) újszülöttkori szűrővizsgálatba két szülő személyes jelenléte esetén

3. Adatvédelmi nyilatkozat

Az alábbi honlapon www.bethesda.hu/sma-szuroprogram részletes tájékoztatást kaphatnak a betegségről és szűréséről

Siófok, 2022. november 8.

Tisztelettel:

Dr. Márkus Anita

Osztályvezető főorvos

Csecsemő-és Gyermekosztály

Dokumentumok:

Szülői beleegyező nyilatkozat két szülő esetén

Szülői beleegyező nyilatkozat egy szülő esetén

Adatvédelmi nyilatkozat