Örömmel értesítjük Tisztelt Betegeinket, hogy a Siófoki Kórház-Rendelőintézetben 2024. július 2. napjától ismét lehetőség nyílik MAMMOGRÁFIÁS vizsgálatra új, korszerű, digitális készülékkel.

A vizsgálaton való részvételhez szükséges:

• háziorvosi-, vagy szakorvosi beutaló,
  • időpont, melyet a Központi Betegfelvételi Irodán személyesen vagy telefonon (+36 84 501-793) egyeztethet.

Kérjük a vizsgálat igénybevétele előtt az alábbi tájékoztatóban foglaltakat figyelembe venni: A mammográfia 35 éves kortól már elvégezhető, de 35 éves kor alatt az elsődleges vizsgálati mód az ultrahangvizsgálat. 45 éves kor alatt a vizsgálatot a menstruációs ciklus 5-15. napjára kell időzíteni. A vizsgálat előtt kérjük, ne kenjen az emlő bőrére semmit, mert zavarja a kiértékelést! Ha a korábbi emlővizsgálatai nem a siófoki vagy a kaposvári kórházban történtek, felvételeit, leleteit szíveskedjen magával hozni. Amennyiben kiegészítő vizsgálatra (ultrahang, mintavétel) van szükség, arra a Somogy Vármegyei Kaposi Mór Oktató Kórház Mammográfiás Centrumában van lehetőség.